Lamine Parke Masif Parkeye göre daha ekonomik , daha çeşitli desene sahip ve daha pratik,doğal ahşap zemin kaplama mamulüdür.Üst kaplamada 2 ila 5 mm arasında doğal ahşap malzemenin alt yapısının kavak , huş gibi hafif ağaçların biribirine dik şekilde montajı ve bu katmanların birleşimi ile oluşur.Üst katmanı kalınlığına göre bir iki defa sistreye imkan vermektedir.Krom Yapı lamine Parke de hem malzemede hem uygulamada çok iddialı fiyatlar sunabildiği GRABO,BİLLA gibi markalar ile hizmetinizdedir.

        Lamine parke tamamen doğal ahşap malzemelerle üretilen, 2 veya 3 değişik katmanın birbirine dik yönlenlerle yapıştırılmasıyla üretilen dayanıklı ve şık bir zemin kaplama çeşididir.Lamine parkenin 2 farklı tipi vardır.

2 Katmanlı Lamine Parke;

        Alt tabakası yumuşak ağaçlardan (Kavak,Huş vb.) imal edilen,parkenin dönmeye karşı direncini artıran,dengeyi sağlayan kısmıdır. Üst tabakası ise parkeye gerçek görünümünü veren sert ağaçlardan imal edilir ve ezilmeye çizilmeye karşı cilalanmıştır. 2 katmalı lamine parke 3 katmanlı lamine parkeye göre daha esnek bir yapıda olduğundan zemin ile ilgili problemlerde tercih edilebilir.

3 Katmanlı Lamine Parke; 

         Alt tabakası yumuşak ağaçlardan (Kavak,Huş vb.),orta tabaka orta sertlikdeki ağaçlardan,üst tabakası ise sert ağaçlardan imal edilmiştir. 3 tabakada tamamen doğal ahşap malzemenin, birbiriyle dik açı oluşturacak şekilde, ısı ve basınç altında birleştirilmesiyle meydana gelir.

Lamine Parke Genel özellikleri;

- %100 doğal ahşapdır,İnsan vucundaki elektriği emer

- Çizilmez,aşınmaz,darbelere dayanıklıdır

-Yerden ısıtmaya ugundur

-Kanserojen madde içermez

gibidir.