Karo-Plank PVC Yer Kaplamaları , genel olarak ticari alanlar için üretilen,yüksek mukavemetli ürünlerdir.

        Taş veya parke desenlerinin görsel özelliğini kuvvetlendirmek,uygulama kolaylığı sağlamak gibi özellikler sebebi ile üretilmiş olup,2 mm 6 mm arasında kalınlıklara sahip olabilmektedir.

-Yüksek mukavemet

-Gerçekçi doğal görünüm

-Uygulama kolaylığı

-Sevk kolaylığı

-Tadilat kolaylığı

-Sudan etkilenmez

-Isı Yalıtımı sağlar

        Pvc yer döşemeleri konusunda lider firmaların ürün skalaları içerisinde yer alan karo pvc yer kaplamaları, ağırlıklı olarak heterojen yapıdadır. Çünkü kolay uygulanabilmesinin yanı sıra asıl olarak taş ve parke gibi desenlerde pvc ürünü, gerçeğine olabildiğince benzeştirebilmek amaç edinilmiştir. Heterojen ürünlerde, istenilen her desen gerek üç boyutlu görsel kazandırılarak gerekse gerçekçi desen fimleri kullanılarak aslına uygun şekilde dizayn edilebilmektedir. 

        Nispeten az miktarda olan üretimleri  ise homojen yapıda üretilmekte,bunlar daha çok yükseltilmiş döşeme üzerinde ve conductive özellikte kullanılan ürünlerdir.

        Günümüzde , havaalanlarında ,ıslak ticari alanlarda,mağazalarda,restoranlarda ahşap ve taş görüntüde aslından ayırdedemeyceğimiz yapıdaki pvc yer kaplama ürünlerini,binalarımıza daha hafif yük olması,yalıtım özelliği,dayanıklılığı,sudan etkilenmemesi gibi özellikleri ile beraber kullanmaktayız.

    Uygulama Alanları,

-Tüm ticari alanlar

-Havaalanları

-İşletmeler

-Mağazalar

-Yükseltilmiş döşeme kaplamaları

-Restoranlar

Gibi sıralanabilmektedir.